Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Zasady rekrutacji do gimnazjum w Olsztynie w 2016 r.

Data publikacji: 
sob., 06/02/2016

Gimnazja w Olsztynie. Nowe zasady naboru do szkół w 2016 r.

Cały tekst: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19593705,gimnazja-w-olsztynie...

Z automatu przyjmowani będą oczywiście uczniowie z obwodu danej szkoły, dla pozostałych chętnych - spoza rejonu - potrzebne są dodatkowe kryteria, od których zależy, czy dostaną się do placówki czy nie.

W szkołach podstawowych zmian w porównaniu do kryteriów ubiegłorocznych nie będzie. 10 pkt otrzymają dzieci mieszkające w Olsztynie, 5 pkt kandydaci posiadający już rodzeństwo w danej szkole, zaś 3 pkt dzieci, których rodzice pracują w obwodzie szkoły.

Nieco zmieni się za to regulamin naboru do gimnazjów. Podobnie, jak w poprzednich latach sumowane będą punkty za wyniki w nauce, sprawdzian szóstoklasisty oraz za dodatkowe aktywności. Inne będą jednak szczegółowe przeliczniki. Wcześniej kandydaci mogli zdobyć w procesie rekrutacji w sumie aż 95 pkt. Po 15 pkt można było otrzymać za każdą z trzech części sprawdzianu, po 6 pkt za oceny z poszczególnych przedmiotów, 8 pkt za świadectwo z wyróżnieniem, 4 pkt za zachowanie oraz 8 pkt za dodatkowe osiągnięcia, w tym naukowe na szczeblu wojewódzkim, sportowe lub artystyczne na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim lub powiatowym oraz inne, czyli aktywność społeczną lub wolontariat. Punktowane były najwyżej trzy takie osiągnięcia.

W tegorocznym naborze punktów do zdobycia będzie mniej, bo zaledwie 60. - Zmiany dotyczą głównie punktów za szczególne osiągnięcia w zawodach organizowanych pod egidą kuratora oświaty. Punktacja została uszczegółowiona, tak aby wiadomo było, jak dokładnie nagradzać za osiągnięcia w konkretnych konkursach i wydarzeniach sportowych czy artystycznych - mówi radna Agnieszka Jabłońska, która przewodniczy komisji edukacji rady miasta. - Materiał ten został wypracowany z dyrektorami szkół, który zgłaszali swoje uwagi.

Za sprawdzian będzie można uzyskać maksymalnie 40 pkt, za świadectwo z paskiem 5 pkt, za szczególne osiągnięcia w zawodach organizowanych przez kuratora będzie maksymalnie 13 pkt, a za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu tylko 2 pkt.

 

Cały tekst: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19593705,gimnazja-w-olsztynie...

 

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png