Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Wyniki - Cała Polska Czyta Dzieciom w Olsztynie

Data publikacji: 
pt., 23/05/2008

VII Ogólnopolski „Tydzień Czytania Dzieciom” trwał w tym roku od 1 do 8 czerwca. W całym kraju zmobilizował 2400 Koordynatorów i Liderów kampanii, 1650 "Czytających Szkół" i ponad 1600 "Czytających Przedszkoli". Na apel Akademii Nauki regionalnego promotora kampanii w Olsztynie odpowiedziało 12 instytuacji. W przygotowanych przez nich imprezach wziąło udział ponad 3000 dzieci i rodziców. Każda z biorących udział w kampanii instytuacji otrzymala od Akademii materiały promocyjne kampanii.

Centralna Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania (OTCD) odbyła się 1 czerwca na rynku starego miasta w Świdniku. Wziął w niej udział Minister Edukacji Krzysztof Stanowski, lokalne władze, a także plejada gwiazd - Maciej Orłoś, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret MIMIKA, Dorota Gellner, Jerzy Rogalski i Olga Bończyk. Tradycyjnie  o godz. 13:00 uczestniczący w Inauguracji artyści oraz zaproszeni goście wspólnie przeczytali LOKOMOTYWĘ Juliana Tuwima.

 

Celem kampanii jest przypomnienie rodzicom o wielkim znaczeniu codziennego czytania dzieciom dla ich rozwoju i sukcesu. Przykłady działań podejmowanych przez organizatorów imprez OTCD promujących czytanie dzieciom można znaleźć na 

 http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/nowa/index.php?page=wwk_otcd.

Akademia Nauki w Olsztynie jest oddziałem największej w Polsce sieci edukacyjnej i oferuje konwersacyjne kursy językowe i kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania z elementami technik pamięciowych. Akademia Nauki jest 2002 roku promotorem regionalnym kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, za co została wielokrotnie wyróżniona przez Fundację Zdrowia Emocjonalnego.

Wśród autorów najciekawszych raportów z imprez kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” rozlosowano specjalne koszulki z napisem „Cała Polska Czyta Dzieciom” z unikalnej kolekcji OTCD. Organizator mini konkursu przyznał 2 równorzędne nagrody dla:

·            SP Żelazna Góra k/Braniewa – szczegółowy raport .

·            Biblioteka Publiczna w Woźnicach – szczegółowy raport

Nagrody zostały wysłane pocztą. W dowód uznania za włożony trud w organizację imprez OTCD, obie instytuacje otrzymały także nagrodę specjalną - książkę pt. "Pamięć - trening interaktywny" Marka Szurawskiego - ufundowaną przez szefa Akademii Nauki w Olsztynie. Gratulujemy zwycięzcom.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png