Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Słaba pamięć nie istnieje

Data publikacji: 
sob., 17/05/2008

- Słaba pamięć nie istnieje – stwierdził Marek Szurawski, największy w Polsce autorytet zapamiętywania i technik uczenia się w czasie Konferencji Akademii Nauki w czw 15. 05 2008 r. – Istnieje tylko pamięć lepiej lub mniej wytrenowana. Udział w tym szkoleniu był bezpłatny.

W Konferencji Akademii Nauki kończącej 1,5 roczny projekt szkoleniowy dotowany kwotą blisko 1 mln zł ze środków Unii Europejskiej uczestniczyło ponad 150 osób. W większości rodziców i nauczycieli. Celem spotkania było zaprezentowanie rezultatów Projektu i pochwalenie się osiągnięciami Akademii. W dotowane szkolenia ukończyło 257 z 260 zakwalifikowanych uczestników. Jest to bardzo duży sukces. Wszyscy Beneficjenci Projektu (100%) pozytywnie oceniło realizację Projektu oraz pracę lektorów. Ponad 95% uczestników wskazało, że w następstwie szkoleń podniosło swoje umiejętności mówienia po angielsku, niemiecku lub rosyjsku, poprawiło swoją samoocenę i motywacje do pracy i nauki. Blisko 100% uczestników zadeklarowało dalszą chęć uczenia się. Projekt był realizowany na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie i pod jego nadzorem.

Gościem specjalnym Konferencji był Marek Szurawski, autor licznych książek nt. nowoczesnych technik uczenia się, zapamiętywania. Wielki motywator. Przeprowadził on warsztat dla 150 uczestników Konferencji. Największe uznanie i zdumienie gości Konferencji wzbudził pokaz umiejętności i możliwości ludzkiej pamięci. M. Szurawski pokazał (dosłownie) jak uczyć się słówek w języku obcym, zapamiętywać kilkudziesięcio cyfrowe liczby (np. konto bankowe, numery telefonu, NIP, PESEL ...) czy ciągi rzeczowników (listy zakupowe, pozycje magazynowe ...). Dla poparcia tezy, że każdy może dużo pamiętać i szybko się uczyć, M. Szurawski poprosił jednego z uczestników o odtworzenie 32 cyfrowej liczby po 2 minutowej nauce. Wywołana do przodu osoba wywiązała się z tego zadania bezbłędnie.

Techniki pamięciowe  uczenia się zaprezentowane przez M. Szurawskego w trakcie Konferencji stosowane przez Akademię Nauki w Olsztynie. Są one integralną częścią kursów efektywnej nauki i szybkiego czytania dla dzieci , młodzieży i pracujących.

Konferencję Akademii i warsztat M. Szurawskiego szeroko relacjonowały media. Artykuły i wywady ukazały się m.in. w Gazecie Olsztyńskiej, Wyborczej, Radio Olsztyn i Wa-Ma.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png