Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Półkolonie w Olsztynie - Gazeta napisała

Data publikacji: 
pon., 17/06/2013

Gazeta Olsztyńska opublikowała artykuł o Pomysłowych Wakacjach 2013 organizowanych w Olsztynie przez Akademię Nauki. Pełna treść do przeczytania w poniedziałkowej Gazecie z 17. czerwca 2013 r. Poniżej przedruk.

--------------------------

Wakacje w Olsztynie z pomysłem, czyli magia świata nauki

Jak twoje dziecko spędzi wakacje? Przed komputerem, siedząc w Internecie? A może przed telewizorem? Już nie! Mamy dla niego świetną alternatywę. Akademia Nauki zaprasza na wakacje z eksperymentami, grami planszowymi oraz robotami Lego… Dzieci otrzymają II śniadanie oraz ciepły, smaczny lunch.

Mnóstwo zabawy, nowi koledzy, koleżanki, a do tego ciekawe eksperymenty. Wszystko to czeka na państwa dziecko w Akademii Nauki. Już w pierwszy dzień wakacji, ruszają półkolonie, podczas którego dzieci będą świetnie się bawiły, a przy okazji zostaną wprowadzone w magię świata nauki. – Czekają na nie samodzielne eksperymenty z magnesami, światłem, wodą… ‒ wylicza Ireneusz Górski szef Akademii Nauki. ‒ Aby tego było mało, wyprodukują prąd z ogórków oraz sprawią, że przedmioty będą się poruszały pod wpływem pola magnetycznego lub światła. Poznają kilka sztuczek magicznych.

Podczas przedpołudniowych zajęć dzieciaki będą mogły również poznać fascynujący świat gier planszowych. – Planszówki są wspaniałą rozrywką dla dzieci - wyjaśnia szef Akademii. ‒  Rozwijają refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz ćwiczą pamięć i koncentrację. Dają przy tym mnóstwo radości. Ciekawość wzbudzają już same nazwy planszówek: Studnia Jakuba, Pędzące żółwie, Noc magów, Prawo dżungli czy Twister.
Zabawa będzie trwała od godz. 9 do 16 w dniach od 1 do 5 lipca. Organizatorzy zapraszają na nią dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-12 lat. Można zapisać dziecko na cały dzień lub pół. Na eksperymenty naukowe i gry planszowe lub jeden z tych modułów.

II turnus organizowany przez Akademię Nauki odbędzie się w dniach 8-12 lipca  w godz. 9-16. Na niego zapraszane są dzieci w wieku 6-8 lat. Turnus będzie składał się z dwóch części. W pierwszej na małych naukowców czekają  eksperymenty, a w drugiej programowanie i budowa robotów z klocków Lego. ‒ Zbudują robota, który będzie wykonywał ich polecenia ‒ do spędzenia wakacji w oryginalny sposób zachęca I. Górski. ‒ Sprawią, że konstrukcja samolotu uniesie się w powietrze, krokodyl na ich widok otworzy swoją paszczę, a lew zaryczy i zerwie się, jeżeli któreś z nich będzie chciało zabrać mu kość…

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png