Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Półkolonie w Olsztynie - Gazeta napisała

Data publikacji: 
pon., 17/06/2013

Gazeta Olsztyńska opublikowała artykuł o Pomysłowych Wakacjach 2013 organizowanych w Olsztynie przez Akademię Nauki. Pełna treść do przeczytania w poniedziałkowej Gazecie z 17. czerwca 2013 r. Poniżej przedruk.

--------------------------

Wakacje w Olsztynie z pomysłem, czyli magia świata nauki

Jak twoje dziecko spędzi wakacje? Przed komputerem, siedząc w Internecie? A może przed telewizorem? Już nie! Mamy dla niego świetną alternatywę. Akademia Nauki zaprasza na wakacje z eksperymentami, grami planszowymi oraz robotami Lego… Dzieci otrzymają II śniadanie oraz ciepły, smaczny lunch.

Mnóstwo zabawy, nowi koledzy, koleżanki, a do tego ciekawe eksperymenty. Wszystko to czeka na państwa dziecko w Akademii Nauki. Już w pierwszy dzień wakacji, ruszają półkolonie, podczas którego dzieci będą świetnie się bawiły, a przy okazji zostaną wprowadzone w magię świata nauki. – Czekają na nie samodzielne eksperymenty z magnesami, światłem, wodą… ‒ wylicza Ireneusz Górski szef Akademii Nauki. ‒ Aby tego było mało, wyprodukują prąd z ogórków oraz sprawią, że przedmioty będą się poruszały pod wpływem pola magnetycznego lub światła. Poznają kilka sztuczek magicznych.

Podczas przedpołudniowych zajęć dzieciaki będą mogły również poznać fascynujący świat gier planszowych. – Planszówki są wspaniałą rozrywką dla dzieci - wyjaśnia szef Akademii. ‒  Rozwijają refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz ćwiczą pamięć i koncentrację. Dają przy tym mnóstwo radości. Ciekawość wzbudzają już same nazwy planszówek: Studnia Jakuba, Pędzące żółwie, Noc magów, Prawo dżungli czy Twister.
Zabawa będzie trwała od godz. 9 do 16 w dniach od 1 do 5 lipca. Organizatorzy zapraszają na nią dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-12 lat. Można zapisać dziecko na cały dzień lub pół. Na eksperymenty naukowe i gry planszowe lub jeden z tych modułów.

II turnus organizowany przez Akademię Nauki odbędzie się w dniach 8-12 lipca  w godz. 9-16. Na niego zapraszane są dzieci w wieku 6-8 lat. Turnus będzie składał się z dwóch części. W pierwszej na małych naukowców czekają  eksperymenty, a w drugiej programowanie i budowa robotów z klocków Lego. ‒ Zbudują robota, który będzie wykonywał ich polecenia ‒ do spędzenia wakacji w oryginalny sposób zachęca I. Górski. ‒ Sprawią, że konstrukcja samolotu uniesie się w powietrze, krokodyl na ich widok otworzy swoją paszczę, a lew zaryczy i zerwie się, jeżeli któreś z nich będzie chciało zabrać mu kość…

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png