Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Półkolonie dla dzieci w Olsztynie z robotami

Data publikacji: 
pt., 10/06/2011

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego. Programy dostosowane są do wieku uczestników i są zgodne z podstawą programową MEN do nauki techniki i informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjum.

Kursy programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego zostały zaprojektowane dla:

 • 6 latków z przedszkola i „zerówki”
 • uczniów szkoły podstawowej
 • rodziców z dziećmi (Nowość!)
 • półkolonie dla dzieci
 • urodziny z robotami (3h).

Na każdych zajęciach uczestnicy pracując w 2 osobowych zespołach:

 • zbudują roboty z zestawów Lego i rozwiną następujące kompetencje: umiejętności manualne, orientacja przestrzenna, kreatywność, koncentracja, wiara w swoje możliwości, wyznaczanie i osiąganie celu,
 • wyposażają roboty w silniki, sensory ruchu, odległości i dźwięku (kompetencje - projektowanie i tworzenie skomplikowanych systemów elektronicznych)
 • zaprogramują pracę robotów (LEGO program lub Scratch) do wykonania zadań (np. ominięcie przeszkód, przejazd przez labirynt, przetransportowanie przedmiotu z punktu A do B, budowa systemu alarmowego pomieszczenia ...). Scenariusz zajęć wyznacza cel i narzędzia, reszta to inwencja uczestników.

Każdy 2os. zespół w czasie zajęć ma do swojej dyspozycji:

 • komputer z pełnym oprogramowaniem Lego
 • zestaw klocków i elektroniki LEGO (WeDo lub NXT)
 • fachową pomoc trenera prowadzącego zajęcia.

Akademia przygotowała także ofertę dla rodziców. Mogą oni wraz z dzieckiem uczestniczyć w specjalnie zaprojektowanych warsztatach rodzinnych Lego Education. W trakcie 3 godzinnych zajęć, przy wsparciu trenera Akademii,  rodzic z dzieckiem samodzielnie zbudują i zaprogramują min. 2 działające roboty. Dorośli dowiedzą się także z pierwszej ręki jak wygląda kurs.

Celem kursów nie jest układaniem kloców Lego na dywanie, lecz wykorzystanie konstrukcji Lego do zainteresowania dzieci techniką i konstruowania przez nie zaawansowanych technicznie rozwiązań. Na koniec otrzymają dyplom potwierdzający nabyte przez nich umiejętności.

Przez zabawę przygotujemy Państwa dzieci do odniesienia sukcesu zawodowego w przyszłości. Ma ona należeć do robotów (zastępujących prace ludzi) i fachowców konstruujących i obsługujących maszyny. Więcej o zawodach przyszłości możecie Państwo znaleźć w zakładce „Ciekawostki”.

Akademia oferuje także możliwość zaproszenia robotów na urodziny dziecka. W trakcie 3 godzin zabawy, uczestnicy urodzinowej uroczystości (do 8 os.) przy wsparciu trenerów Akademii zbudują z klocków Lego działające roboty i zaprogramują ich pracę przez komputer. Dużo dobrej zabawy i śmiechu!

Więcej o kursie znajdziesz na http://www.efs.efektywna-nauka.pl/roboty/ lub klikając na dowolnego robota na stronie głównej.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png