Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Pół miliona złotych dla Daniela

Data publikacji: 
czw., 02/04/2009

Pół miliona złotych może wygrać Daniel Ankiewicz z Olsztyna, absolwent kursu sprawnego czytania i technik pamięciowych Akademii Nauki. W miniony czwartek 02. kwietnia br. na oczach milionowej widowni TV4 pokonał ośmiu  konkurentów i przeszedł do finału konkursu „Eureko – ja to wiem”.

Foto z portalu http://ww3.wm.pl/Czy-Daniel-wygra-pol-miliona,67836

W miniony czwartek TV4 o godz. 19.00 wyemitowała relację z finału wojewódzkich eliminacji konkursu „Eureko – ja to wiem”. Dziewięciu uczestników z województwa warmińsko – mazurskiego rywalizowało o przepustkę do finału ogólnokrajowego i prawo do walki o główną nagrodę turnieju - 500 000 zł stypendium naukowego. Każdy z trzech etapów rywalizacji wygrał absolwent Akademii – Daniel Ankiewicz.

Program prowadziła Agata Młynarska. Każdemu z uczestników zadała 21 pytań sprawdzających ich wiedzę z historii, geografii, matematyki, języka polskiego i … szachów. Uczestnicy nie tylko musieli prawidłowo odpowiedzieć na pytania, ale także poradzić sobie ze stresem i uwagami dziennikarki w stylu: „Możesz jeszcze zmienić odpowiedź” lub „Czy jesteś pewien swojej odpowiedzi?”

Daniel Ankiewicz wygrał każdą z trzech serii pytań. W pierwszej musiał podać wysokość w metrach wodospadu Niagara, wykazać się znajomością gatunków egzotycznych motyli i literatury. W drugiej odsłonie umocnił się na prowadzeniu odpowiadając prawidłowo w ciągu 40 sekund na wszystkie 5 pytań. Nie były łatwe i dotyczyły m.in. nazwy rzeki przepływającej przez Suwałki.

Do finału czwartkowego programu dotarło 3 chłopców. Czekały na nich bardzo trudne pytania. Napięcie dodatkowo stopniowała A. Młynarska na zmianę chwaląc i stresując uczestników. Prosiła o brawa publiczności i pokazywała rodziny kibicujące finalistom w studio. W ostatnich sekundach programu Daniel odpowiadał na pytanie „Jaki król sprowadził zwłoki św. Wojciecha do Polski?”. Od odpowiedzi na to pytanie zależało zwycięstwo i awans do finału. Kiedy po chwili wahania odpowiedział „Bolesław Chrobry”, prowadząca poprosiła go o powtórzenie odpowiedzi i zasugerował jej zmianę. D. Ankiewicz pokręcił głową. – To jest prawidłowa odpowiedź – stwierdził. Ta wiara w siebie i swoją wiedzę dała mu awans do ogólnopolskiego finału „Eureko – ja to wiem”, którego główną nagrodą jest 500 000 zł.

Daniel trzymamy za ciebie kciuki!

Daniel Ankiewicz ukończył w zeszłym roku kurs sprawnego czytania i technik pamięciowych Akademii Nauki w Olsztynie. Jest uczniem szkoły podstawowej. Lubi czytać książki. - To była wyjątkowa grupa – wspomina Anna Stokłos, trenerka Akademii Nauki. – Daniel, jego koledzy i koleżanki z kursu w lot łapali wiedzę nt. szybkiego czytania i technik efektywnej nauki. Praca z nimi była przyjemnością. Cieszę się z sukcesu Daniela. Już niedługo usłyszymy zapewne o sukcesach medialnych kolejnych absolwentów Akademii.

Obszerne relacje o sukcesie Daniela zamieściły m.in. portal www.WM.pl i Gazeta Olsztyńska na pierwszej stronie wydania 04. 04 2009 r.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png