Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ostróda - szybkie czytanie i efektywna nauka

Data publikacji: 
pt., 06/06/2008

Ponad 70 osób uczestniczyło w lekcjach pokazowych kursu "Szybkiego czytania i efektywnej nauki" w środę 11. czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostródzie. W następstwie krótkiego treningu w czasie spotkania większość uczestników podwoiła tempo czytania ze zrozumieniem. Jest to ważny sukces uczestników warsztatów.

W czasie warsztatów certyfikowany trener Akademii Nauki w Olsztynie zdradził też tajniki zapamiętywania, zademonstrował korzyści płynące ze stosowania technik pamięciowych, przybliżył ideę efektywnej nauki. Wielu uczestników korzystając z zaoferowanych technik pamięciowych w kilka sekund nauczyło się wielu słów w języku obcym. – Nie wiedziałam, że to takie proste – komentowali uczestnicy. Jeden z nich powiedział nawet. – Gdybym wiedział to wcześniej, byłbym teraz geniuszem.

Kurs "Szybkiego czytania i efektywnej nauki" w Ostródzie rozpocznie się we wrześniu 2008 roku i potrwajeden semestr (do stycznia 2009 roku). W tym okresie zostanie zrealizowany pełen 32 godzinny program kursu. Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu po 2 godziny zegarowe. Razem 16 spotkań. Dyrektor ILO wyraził zgodę na prowadzenie zajęć w budynku Liceum. Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa w kursie podpsany przez certyfikowanego trenera Akademii.

Jest duże zainteresowanie kursem. Akademia planuje utworzenie kilku grup kursowych. Zajęciaoprowadzone będą w małych grupach liczących od 8 do 12-13 osób. Kurs odbywać się będzie w ustalony dzień tygodnia o konkretnej godzinie. W trosce o dojeżdżających uczniów, zajęcia kursu rozpoczynać się będą zaraz po lekcjach. Dzień i godzina kursu ustalone zostaną na początku września po poznaniu planu lekcji uczestników.

Akademia Nauki przyjmuje zapisy na ww kurs. Kolejne zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojegozgłoszenia na akademia@efektywna-nauka.pl lub dostarczenie na adres: Akademia Nauki w Olsztynie, ul. Żołnierska 11C, 10-558 Olsztyn. W zgłoszeniu prosimy podać:

 • imię i nazwisko przyszłego uczestnika kursu
 • imię i nazwisko rodzica uczestnika
 • adres do korespondencji
 • tel. kontaktowy (najlepiej komórkowy) i adres e-mailowy.

Dzięki temu będziemy mogli przesłać Państwu pocztą propozycję umowy na kurs zawierającą wszystkie istotne warunki kursu i prawa kursantów. Opłata za kurs powinna zostać wniesiona do połowy września br. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty.

Wszystkie osoby, które wniosą opłatę rezerwacyjną na kurs do 30. czerwca br., otrzymają 50 zł upustu w cenie kursu. Wniesiona opłata jest zwrotna w przypadku odwołania kursu przez Akademię. Opłaty w wysokości 50 zł prosimy przelać na konto Akademii Nauki w Nordea Bank Polski O/Olsztyn na konto 20 1440 1228 0000 0000 0643 5505.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy na akademia@efektywna-nauka.pl, telefoniczny 89 521 87 45, kom. 604 954 742 lub zapraszamy do naszej siedziby w Olsztynie. Ze względu na przerwę wakacyjną sekretariat Akademii pracuje w wybrane dni.

----------------------------------------------

Poniżej prezentujemy listę korzyści z uczestnictwa w kursie przygotowana przez Tomasza Charukiewicza:

 • Wzrosło ich poczucie wartości, oraz wiara w siebie
 • Łatwiej się wypowiadają ( dialog międzyludzki)
 • Zwiększyli zasób słów
 • Szybko czytają ze zrozumieniem tekst i potrafią odtworzyć wcześniej nabyte informacje
 • Znacznie przyspieszyli i poprawili jakość efektywnego uczenia się
 • Zapoznali się z metodami koncentracji i opanowywania stresu, które wcielają w życie
 • Posiedli umiejętność odczytywania informacji płynących z mowy ciała
 • Wyzbyli się kompleksów
 • Zwiększyli możliwości skutecznego zapamiętywania materiału
 • Nabyli umiejętność podejmowania własnych decyzji
 • Opanowali techniki udzielania wywiadów oraz prezentowania własnego wizerunku przed kamerą (telewizja, rozmowa kwalifikacyjna o pracę)
 • Rozbudzili twórczą wyobraźnię
 • Potrafią efektywniej wykorzystywać własne możliwości intelektualne we wszystkich dziedzinach i relacjach międzyludzkich

Ważnym elementem kursu jest nauka żonglowania 3 piłkami. Jest to ćwiczenie wzmacniające koncentrację i relaks. Wartością dodatnią żonglowanie jest uśmiech. Któż bowiem widział smutnego żonglera?

Zapraszamy na kurs! Tej szansy nie możesz przegapić!

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png