Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Noworoczne postanowienia w Radio Olsztyn

Data publikacji: 
ndz., 02/01/2011

Eksperci Akademii Nauki wzięli udział w noworocznych programach radia Olsztyn dla dzieci i studentów. Odpowiadali na pytania prowadzących audycje jak się uczyć?, jak planować swój czas? jak uczyć się szybko, łatwo i z sukcesem?

Audycja dla dzieci wyemitowana została w niedzielę 02. Stycznia br. Gość Radia Olsztyn Tomasz Charukiewicz, trener Akademii Nauki, zachęcał do rysowania w czasie nauki. – Jest to rewelacyjny pomysł na fajne i skuteczne uczenie się – tłumaczył słuchaczom. – Np. jeżeli uczymy się daty historycznej, to wpisujemy ją do serduszka narysowanego po środku kartki. Od serduszka ciągniemy linie do rogów kartki i nadajemy im tytuły: kto, z kim, gdzie, dlaczego, co z tego wyniknęło. Do opisów warto też zrobić małe rysunki nawiązujące m.in. do imienia króla czy nazwy miejscowości. Taka notatka raz zrobiona na długo zapadnie w pamięć. W Akademii Nauki takie robienie notatek nazywamy notowaniem nielinearnym lub mind mapą.

Radio Olsztyn przygotowuje także audycje Radia Kortowo. Studenci odbywający praktykę w Radio Olsztyn przygotowali program pt. Planowanie Noworoczne. – Jak złożyć przyrzeczenie noworoczne? -  zadali na antenie pytanie szefowi Akademii Nauki. – Najlepiej na kartce papieru zawieszonej w widocznym miejscu – radził I. Górski. – O postanowieniach z kartki koniecznie trzeba też powiedzieć rodzinie, znajomym czy współspaczom akademiku. W ten sposób z kartki po roku będziemy wiedzieli  co chcieliśmy osiągnąć, a dodatkowo przez cały rok będą nas do tego dopingować bliskie nam osoby.

Nie należy się bać ambitnych celów. Nagroda za ich osiągnięcia będzie niewspółmiernie większa niż gdy nic sobie nie zaplanujemy. Jak mówił Antony Robins w książce „Obudź w sobie olbrzyma”, większość ludzi boi się podejmować decyzje. Daje się porwać rzece życia. Ich los zależy od decyzji podejmowanych przez innych ludzi lub przypadku. Chińczycy ujęli to jeszcze prościej. „Jeżeli nie wiesz gdzie idziesz, to dojdziesz gdzie dojdziesz, a nie tam gdzie chciałeś”. Nic więc dziwnego, że wiele ludzi czuje się niespełnionych, żali się na brak spektakularnych sukcesów czy pieniędzy.

Wiele fortun natomiast rozpoczęło się od noworocznych postanowień – decyzji. A co ty chcesz osiągnąć w 2011 roku?

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png