Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Noworoczne planowanie w Radiu Olsztyn

Data publikacji: 
czw., 31/12/2009

Gościem Noworocznego wydania Radia Olsztyn był ekspert Akademii Nauki w Olsztynie. Razem z psychologiem próbował znaleźć ‘złota receptę’ i odpowiedź na pytanie dnia „Czy warto robić noworoczne przyrzeczenia”.

- Warto, bo fajnie jest mieć cele – zaproponował psycholog. – Wcześniej jednak należy się zastanowić, na czym nam tak na prawdę w życiu zależy.

- A po co? – retorycznie zapytała Agnieszka Lipczyńska prowadząca audycję. – Po co się stresować, że coś nam nie wyjdzie. Nie lepiej robić to, co zawsze i nie bawić się w noworoczne postanowienia?

- Czas jest sprawiedliwym pojęciem – stwierdził Ireneusz Górski, szef Akademii Nauki w Olsztynie. – Każdy ma go tyle samo i bez żadnych ograniczeń. 60 sekund na minutę, 365 dni w roku. To jak z niego korzystamy decyduje jednak często o bogactwie lub ubóstwie, szczęściu w życiu rodzinnym lub zawodowym. Wszystko bowiem zależy od tego na co więcej swojego czasu poświęcimy. Na pracę czy rodzinę, naukę czy odpoczynek.

- Należy przy tym zachować zdrowy rozsądek – upominał psycholog. – Żyć i planować trzeba bez przesady. Nie można skupić się tylko na jednym celu. Trzeba zachować ład i równomiernie obdarowywać swoim czasem wszystkie dziedziny życia: zawodową, osobistą, finansową.

- Jeżeli planować, to na kartce papieru – radził ekspert Akademii. – Należy też powiedzieć o swoich planach osobom, na których nam zależy. W zamian otrzymamy ich wsparcie. Kartka natomiast się przydaje, bo kto pamięta w szczegółach co powiedział rok temu?

Osoby zainteresowane lepszym gospodarowaniem swoim czasem zapraszamy na szkolenia Akademii pt. Szybkie czytanie z elementami technik pamięciowych (otwarte) oraz "Zarządzanie czasem" (dla firm).

Szczęśliwego Nowego 2010 Roku!

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png