Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Noworoczne planowanie w Radiu Olsztyn

Data publikacji: 
czw., 31/12/2009

Gościem Noworocznego wydania Radia Olsztyn był ekspert Akademii Nauki w Olsztynie. Razem z psychologiem próbował znaleźć ‘złota receptę’ i odpowiedź na pytanie dnia „Czy warto robić noworoczne przyrzeczenia”.

- Warto, bo fajnie jest mieć cele – zaproponował psycholog. – Wcześniej jednak należy się zastanowić, na czym nam tak na prawdę w życiu zależy.

- A po co? – retorycznie zapytała Agnieszka Lipczyńska prowadząca audycję. – Po co się stresować, że coś nam nie wyjdzie. Nie lepiej robić to, co zawsze i nie bawić się w noworoczne postanowienia?

- Czas jest sprawiedliwym pojęciem – stwierdził Ireneusz Górski, szef Akademii Nauki w Olsztynie. – Każdy ma go tyle samo i bez żadnych ograniczeń. 60 sekund na minutę, 365 dni w roku. To jak z niego korzystamy decyduje jednak często o bogactwie lub ubóstwie, szczęściu w życiu rodzinnym lub zawodowym. Wszystko bowiem zależy od tego na co więcej swojego czasu poświęcimy. Na pracę czy rodzinę, naukę czy odpoczynek.

- Należy przy tym zachować zdrowy rozsądek – upominał psycholog. – Żyć i planować trzeba bez przesady. Nie można skupić się tylko na jednym celu. Trzeba zachować ład i równomiernie obdarowywać swoim czasem wszystkie dziedziny życia: zawodową, osobistą, finansową.

- Jeżeli planować, to na kartce papieru – radził ekspert Akademii. – Należy też powiedzieć o swoich planach osobom, na których nam zależy. W zamian otrzymamy ich wsparcie. Kartka natomiast się przydaje, bo kto pamięta w szczegółach co powiedział rok temu?

Osoby zainteresowane lepszym gospodarowaniem swoim czasem zapraszamy na szkolenia Akademii pt. Szybkie czytanie z elementami technik pamięciowych (otwarte) oraz "Zarządzanie czasem" (dla firm).

Szczęśliwego Nowego 2010 Roku!

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png