Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Mistrz Świata w Akademii

Data publikacji: 
wt., 10/01/2006

Jędrzej Cytawa, student V roku wydział architektury Politechniki Warszawskiej, nauczył się 1000 słów języka obcego w jeden dzień. Jak to zrobił, opowiedział 24. stycznia 2006 roku Olsztynie w czasie konferencji organizowanej przez Radio UWM FM i Akademię Nauki w Olsztynie pt. „1000 słów w jeden dzień” w olsztyńskim kinie Awangarda.

Na zaproszenie Akademii Nauki do Olsztyna przyjechał mistrz świata i rekordzista Guinessa w zapamiętywaniu. Na prośbę Akademii spotkał się z uczniami gimnazjum akademickiego w Olsztynie oraz nauczycielami i rodzicami, którzy przybyli na kolejna konferencję Akademii. Przedsięwzięciu patronowało studenckie Radio UWM FM.

Jędrzej Cytawa, student V roku wydział architektury Politechniki Warszawskiej, nauczył się 1000 słów języka obcego w jeden dzień. Jak to zrobił, opowiedział 24. stycznia 2006 roku o godz. 16:00 w Olsztynie w czasie konferencji Radia UWM FM i Akademii Nauki w Olsztynie pt. „1000 słów w jeden dzień” w olsztyńskim kinie Awangarda.

Jędrzej Cytawa wykorzystując techniki pamięciowe dwukrotnie nauczył się i zapamiętywał 1000 nowych słów w jeden dzień. Nauka jest jego pasją. Studiuje architekturę. Języka hiszpańskiego nauczył się w 4 miesiące i wyjechał na roczne studia do Hiszpanii. Teraz pochłania francuskie słówka, bo pod koniec stycznia jedzie na staż do Francji.

Jędrzej Cytawa jest rekordzistą Guinnessa oraz dwukrotnym Mistrzem Świata w zapamiętywaniu. W czasie zawodów zapamiętał 49 cyfr binarnych w 3 sekundy, a 175 cyfr binarnych w 1min. (liczba binarna, składa się z szeregu zer i jedynek). Jest uczniem Marka Szurawskiego. Jako trener, prowadzi treningi pamięci w sieci 65 placówek Akademii Nauki. Trenuje akrobatykę sportową (od 13 lat) i brazylijską sztukę walki Capoeira (5 lat).

Jeden z uczestników prezentacji w Gimnazjum Akademickim, uczeń tej szkoły, postanowił sprawdzić Mistrza. Płynną hiszpańszczyzną poprosił go o prowadzenie spotkania po ... hiszpańsku. J. Cytawa wyszedł z testu zwycięsko, a zadziornego gimnazjalistę dobił kontynuując spotkanie po rosyjsku i angielsku.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png