Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Mistrz Świata w Akademii

Data publikacji: 
wt., 10/01/2006

Jędrzej Cytawa, student V roku wydział architektury Politechniki Warszawskiej, nauczył się 1000 słów języka obcego w jeden dzień. Jak to zrobił, opowiedział 24. stycznia 2006 roku Olsztynie w czasie konferencji organizowanej przez Radio UWM FM i Akademię Nauki w Olsztynie pt. „1000 słów w jeden dzień” w olsztyńskim kinie Awangarda.

Na zaproszenie Akademii Nauki do Olsztyna przyjechał mistrz świata i rekordzista Guinessa w zapamiętywaniu. Na prośbę Akademii spotkał się z uczniami gimnazjum akademickiego w Olsztynie oraz nauczycielami i rodzicami, którzy przybyli na kolejna konferencję Akademii. Przedsięwzięciu patronowało studenckie Radio UWM FM.

Jędrzej Cytawa, student V roku wydział architektury Politechniki Warszawskiej, nauczył się 1000 słów języka obcego w jeden dzień. Jak to zrobił, opowiedział 24. stycznia 2006 roku o godz. 16:00 w Olsztynie w czasie konferencji Radia UWM FM i Akademii Nauki w Olsztynie pt. „1000 słów w jeden dzień” w olsztyńskim kinie Awangarda.

Jędrzej Cytawa wykorzystując techniki pamięciowe dwukrotnie nauczył się i zapamiętywał 1000 nowych słów w jeden dzień. Nauka jest jego pasją. Studiuje architekturę. Języka hiszpańskiego nauczył się w 4 miesiące i wyjechał na roczne studia do Hiszpanii. Teraz pochłania francuskie słówka, bo pod koniec stycznia jedzie na staż do Francji.

Jędrzej Cytawa jest rekordzistą Guinnessa oraz dwukrotnym Mistrzem Świata w zapamiętywaniu. W czasie zawodów zapamiętał 49 cyfr binarnych w 3 sekundy, a 175 cyfr binarnych w 1min. (liczba binarna, składa się z szeregu zer i jedynek). Jest uczniem Marka Szurawskiego. Jako trener, prowadzi treningi pamięci w sieci 65 placówek Akademii Nauki. Trenuje akrobatykę sportową (od 13 lat) i brazylijską sztukę walki Capoeira (5 lat).

Jeden z uczestników prezentacji w Gimnazjum Akademickim, uczeń tej szkoły, postanowił sprawdzić Mistrza. Płynną hiszpańszczyzną poprosił go o prowadzenie spotkania po ... hiszpańsku. J. Cytawa wyszedł z testu zwycięsko, a zadziornego gimnazjalistę dobił kontynuując spotkanie po rosyjsku i angielsku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png