Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Mega konferencja Akademii

Data publikacji: 
czw., 03/09/2009

Na zaproszenie Akademii Nauki przyjechał do Olsztyna rekordzista Guinnessa i  mistrz świata w zapamiętywaniu. Jędrzej Cytawa, bo o nim mowa, uświetnił konferencję Akademii Nauki kończącą roczny projekt szkoleniowy dotowany ze środków Unii Europejskiej. Na spotkanie zgłosiło sie 160 osób.

Do Jędrzeja Cytawy należy rekord świata w zapamiętywaniu cyfr binarnych (szereg złożony z zer i jedynek np. 10010100111100111...). W czasie zawodów w ciągu 3 sekund zapamiętał szereg 56 cyfr. W skróconym do 2 sekund czasie prawidłowo zakodował w pamięci 49 cyfr, a w sekundę „tylko” 35 zer i jedynek.

Jędrzej Cytawa parę lat temu ukończył studia architektoniczne. Aby wyjechać na fundowane studia architektoniczne w Madrycie nauczył się języka hiszpańskiego w 4 miesiące. Rok później w sześć miesięcy nauczył się francuskiego, bo otrzymał propozycje kontynuacji studiów w Paryżu. Jak mówi nie było to trudne, bo jako trener kursów nowoczesnych technik uczenia się, posiadał potrzebne ku temu narzędzia: techniki zapamiętywania.

Korzystając z nich Jędrzej Cytawa pobił rekord uczenia się 1000 słów w dowolnym języku obcym na czas. Jego najlepszy wynik to 1000 słów w 5 godzin i 40 minut. Oznacza to, że średnio na opanowanie jednego nowego słówka potrzeba mu 20 sekund.

Jak to zrobił, a co ważniejsze, jak każdy z nas może się szybko uczyć słówek w dowolnym języku obcym, Jędrzej Cytawa opowiedział 03. września 2009 r. w Olsztynie w czasie konferencji w Hotelu Villa Pallas organizowanej przez Akademię Nauki w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Celem konferencji było podsumowanie rocznego szkolenia językowego dla osób pracujących. Jej ważnym punktem, obok pokazu umiejętności Mistrza Świata w Zapamiętywaniu, było rozdanie nagród dla najlepszych absolwentów Projektu. Projekt był realizowany w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie.

Konferencja Akademii zwróciła uwage mediów. Na spotkanie przyszli m.in. dziennikarze radia Olsztyn, Planeta.FM, UWM.FM, Gazety Olsztyńskiej, portalu www.wm.pl.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png