Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Media w Akademii

Data publikacji: 
czw., 19/03/2009

Akademia Nauki była w marcu br. w centrum pozytywnej uwagi olsztyńskich mediów. Relacje dziennikarskie o Akademii zamieściły m.in. Gazeta Wyborcza, radio Planeta FM oraz Telewizja Olsztyn.

8-latek w gimnazjum

Gazeta Wyborcza i Planeta FM zainteresowały się badaniami czetelnictwa wśród gimnazjalistów przeprowadzonymi przez Akademię w lutym 2009 r. Wynika z nich, że w ostatnich 6 latach młodzież poprawiła swoje tempo czytania. W każdej badanej klasie był jednak 1 uczeń czytający na poziomie 8-latka. Zaobserwowano także spadek zainteresowania gimnazjalistów (chłopców) czytaniem książek. Wśród wymienianych przez nich tytułów królują znane z ekranów kin książki (m.in. Harry Potter, Aragon, Opowieści z Narni ...) i szkolne lektury. 

Dziennikarze o komentarze do raportu Akademii poprosili kuratora oświaty (Planeta FM) i znaną nauczycielkę (Gazeta Wyborcza). Cytowani przedstawiciele oświaty potwierdzili wnioski Akademii.

Światowy Dzień Mózgu

Telewizja Olsztyn gościła w Akademii z okazji światowego Dnia Mózgu. Jest on obchodzony 18. marca. Szef Akademii Nauki przybliżył m.in. wyniki badań noblisty Rogera Sperry o prawo i lewo półkulowości mózgu. - Mózg mężczyzny jest większy niż kobiet - zacytowała wyniki pomiarów medycznych Monika Baran dziennikarz OTV. - Czy to znaczy, że mężczyźni są mądrzejsi od kobiet?

- Mężczyźni są wyżsi i ciężsi od kobiet i proporcjonalnie ich mózgi są większe - stwierdził Ireneusz Górski dyrektor Akademii Nauki w Olsztynie. - Ale to o niczym nie świadczy. O wiele większy mózg niż mężczyźni mają np. słonie. Czy to przekonywujący dowód na to, że słonie są inteligentniejsze od ludzie?

I. Górski nie zgodził się także ze sterotypem jakoby wydajność ludzkiego mózgu malała wraz z wiekiem ludzi. - Faktem jest, że osoby starsze czasami słabiej sobie radzą z zadaniami umysłowymi - wyjaśnił szef Akademii. -Badania pokazują jednak, że przyczyną takiej sytuacji nie jest wiek a spadek aktywności zawodowej. Osoby starsze mniej czasu poświęcają na analizy i pracę umysłową. Następstwem tego jest osłabienie wydajności mózgu, gdyż umiejętności nie używane zanikają.

Znana aktorka Joanna Brodzik uczyla się w Akademii.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png