Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Liga Pamięci Akademii Nauki

Data publikacji: 
czw., 13/03/2003

W SP nr 2 odbędą się pierwsze rozgrywki regionalne Ligii Pamięci szkół podstawowych. Uczniowie z 14 podstawówek będą rywalizowali m.in. w liczbie zapamiętanych słów ze słuchu, wyrazów w kolejności i wyrazów obcojęzycznych. Patronat medialny nad Ligą Akademii objęły "Gazeta Wyborcza" i Radio ESKA.

W regionalnych rozgrywkach będą brały udział czteroosobowe zespoły uczniów w dwóch kategoriach wiekowych (w wieku 7-12 lat). Rozgrywki wyłonią drużynę mistrzów regionu, a następnie mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W czasie comiesięcznych rozgrywek uczniowie będą musieli popisać się m.in. jak najlepszym zapamiętywaniem w kolejności słów ze słuchu, zapamiętywaniem kształtów, wyrazów w kolejności, wyrazów obcojęzycznych i ich znaczeń, wyrazów przyporządkowanym liczbom.

 • Maciej Nowakowski - Jak powstał pomysł rywalizacji w Lidze Pamięci?
 • Aleksandra Kuczko, Akademia Nauki w Olsztynie - Chcemy nauczyć dzieci szybciej zdobywać wiedzę. Tylko wtedy nauka będzie przynosiła im radość. Teraz przeważnie kojarzy się z czymś strasznym, z klasówkami, z nerwami, stresem. Chcemy pokazać, że nauka nie musi być taka. Można się uczyć szybciej, a co za tym idzie - łatwiej.
 • MN - A dlaczego w Lidze startują jedynie dzieci w tak młodym wieku?
 • AN - Zaczęliśmy od najmłodszych dzieci, ale do rywalizacji włączymy w kolejnych etapach również starszych uczniów. Nasze badania pokazują, że nawet 15-latkowie nie rozumieją jeszcze, co czytają. Najlepiej naprawiać błędy w jak najmłodszym wieku. Od tego zależy, czy w przyszłości będą chciały się uczyć i czy będzie to dla nich przyjemne.
 • MN - Z Pani słów wynika, że udział w Lidze niesie same korzyści. Ale nie wszyscy są tego zdania, skoro do Ligi zgłosiło się 14 szkół? Gdzie reszta?
 • AN - Nie mam pojęcia. Tym bardziej że bezpłatnie szkoliliśmy nauczycieli, którzy przygotowywali dzieci do Ligi. Ci, którzy zdecydowali się przejść szkolenia i przygotować uczniów, są bardzo zadowoleni. Oni nie mają wątpliwości, że udział w Lidze i ćwiczenie pamięci dzieci przyniesie im korzyści.

Źródło: man2003-03-13, ostatnia aktualizacja 2003-03-13 19:47

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png