Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Gazeta Olsztyńska o Akademii

Data publikacji: 
sob., 28/10/2006

Gazeta Olsztyńska napisała o Akademii

Byłbym geniuszem!

- Gdybym w liceum wiedział to, co teraz, byłbym dzisiaj geniuszem - powiedział w czasie Konferencji Akademii Nauki w Olsztynie Marek Szurawski, popularyzator nowoczesnych technik uczenia się, autor książek na temat skutecznego zapamiętywania, odznaczony „Krzyżem Zasługi” za pracę edukacyjną.

M. Szurawski zainteresował się technikami pamięciowymi 15 lat temu. - Uważałem się wtedy za posiadacza najbardziej kiepskiej pamięci na świecie - zwierzył się dziennikarzowi „Gazety Olsztyńskiej” Agnieszce Tołoczko. - Żeby skończyć studia chemiczne i elektroniczne musiałem „kuć na blachę”. Podczas pobytu w USA kupiłem sobie książkę na temat efektywnej nauki i sam zacząłem ćwiczyć.

Efekty tej nauki mogli zobaczyć nauczyciele i rodzice uczestniczący w Konferencji Akademii Nauki. M. Szurawski odtworzył „z pamięci” 40-cyfrową liczbę podaną przez uczestników, nie notując jej wcześniej. Prawidłowo wskazał dzień urodzenia obecnych na sali osób na podstawie daty urodzenia, korzystając z „wiecznego” kalendarza. - Mój najzdolniejszy uczeń Jędrzej Cytawa był dyslektykiem i dysortografem, a skończył architekturę i został mistrzem świata w zapamiętywaniu - powiedział Marek Szurawski w wywiadzie dla „Gazety”. - Jędrzej nauczył się też w ciągu 3,5 miesiąca języka hiszpańskiego. Zdał egzamin państwowy i pojechał na studia do Hiszpanii. Teraz w kilka miesięcy zamierza nauczyć się francuskiego.

Według prowadzącego Konferencję Akademii kiepska pamięć nie istnieje. Jest tylko pamięć źle lub dobrze wyćwiczona. Musimy pamiętać, że dzisiaj uczyć się, to uczyć się całym sobą, z wykorzystaniem naszego potencjału intelektualnego, naszej fizyczności i sił duchowych. Od czasów Gutenberga, wynalazcy druku, uczymy się trochę jak „półgłówki”, tzn. wykorzystujemy głównie lewą półkulę mózgu, której językiem jest słowo, liczba, cyfra, logika. Ignorujemy możliwości prawej półkuli, odpowiadającej za naszą intuicję, uzdolnienia artystyczne, za świat wyobraźni i fantazji, humor. O szybkim i skutecznym uczeniu się decyduje siła wyobraźni i naszych skojarzeń. A. Einstein twierdził, że wyobraźnia jest cenniejsza od wiedzy.

Marek Szurawski namawiał do stosowania w uczeniu się technik pamięciowych, umiejętności szybkiego czytania, szybkiego sporządzania notatek metodą mind mape, poznania i respektowania własnego wzorca uczenia się. - Żyjemy w świecie opartym na konkurencji - uzasadniał. - Ja konkuruję nieprzerwanie w swojej pracy, uczniowie w szkole, studenci na uczelni, pracownicy w firmie. Najlepsi zbierają laury, premie i nagrody, a ostatnich gryzą psy.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png