Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Dziennikarskie śledztwo w Akademii

Data publikacji: 
sob., 06/01/2007

W sylwestrowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej (29. 12 2006 r.) ukazała się dziennikarska relacja z kursu szybkiego czytania z elementami technik pamięciowych w Akademii Nauki. Artykuł nosi tytuł „Jogging umysłu to jest to” i został okraszony podtytułem „Na własnej skórze”.

 

- Zapisałam się na kurs, żeby szybkiej czytać – zaczyna swoją relację Agnieszka Tołłoczko. – A okazało się, że po dwóch miesiącach zajęć jestem bardziej spostrzegawcza, mam lepszą koncentrację. Wiem, w jaki sposób uczyć się nowych informacji, znam więcej swoich możliwości, potrafię bardziej twórczo rozwiązywać problemy.

 

Pani Agnieszka ukończyła kurs na początku grudniu 2006 r. Była jednym z siedmiu uczestników. Prawie do końca kursu, przez 8 tygodni nauki, nikt z pracowników Akademii nie wiedział kim jest z zawodu. Wyszło to przypadkiem w czasie jednej z konferencji dla nauczycieli i rodziców organizowanej przez Akademię. Pani Agnieszka obsługiwała tą imprezę jako dziennikarz Gazety.

 

Test początkowy wykazał, że pisząca czytała przed kursem 200 słów na minutę. Jest to dobra średnia europejska dla osób dorosłych. – Trochę za mało czasu pracowałam w domu – relacjonuje p. Agnieszka. – ale i tak rezultat jest nie byle jaki. Po tych mozolnych ćwiczeniach na poszerzenie pola widzenia, rzeczywiście czytam szybciej. Ponad czterokrotnie, co potwierdził test sprawdzający. Tempo skoczyło mi do 900 słów! Czytam ze zrozumieniem, rzecz jasna. Z całą przyjemnością z lektury i pamiętaniem nie gorszym, niż przy zwykłym czytaniu.

 

Dziennikarka wskazała także inne plusy kursu. – Nabrałam większej wiary w siebie – napisała. – Wyćwiczyłam swoją wyobraźnię, potrafię szybciej i czytelniej robić notatki. Polubiłam zagadki logiczne, potrafię się szybko zrelaksować, nie mam obaw przed wystąpieniami publicznymi, całkiem nieźle wychodzi mi żonglowanie. Poznałam nietuzinkowych ludzi, którzy zainspirowali mnie do tego, by się nadal rozwijać. Podsunęli książki, które warto przeczytać.

 

Aż żal, że zasady redakcji uniemożliwiły „Gazecie Olsztyńskiej” zamieszczenie w tekście jednej małej informacji – To wszystko stało się na kursie szybkiego czytania z elementami technik pamięciowych prowadzonym przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png