Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Dotacja EFS dla Akademii

Data publikacji: 
sob., 21/10/2006

Akademia Nauki w Olsztynie została nagrodzona przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie dotacją na realizację projektu językowego "Od zrozumienia do porozumienia - kursy językowe dla osób pracujących". W kursach Akademia Nauki w Olsztynie współfinansowanych z budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Społecznego (ZPORR, działanie 2.1) bierze udział 260 osób.

Na ogłoszenia prasowe i anons a stronie internetowej Akademii www.olsztyn.akn.pl w ciągu kilku pierwszych dni odpowiedziało blisko 400 osób. O sto więcej niż było miejsc na kursie. – Przygotowaliśmy po 120 miejsc na kursie jęz. angielskiego i niemieckiego oraz 20 miejsc na kursie jęz. rosyjskiego – mówi Ireneusz Górski współwłaściciel Akademii Nauki w Olsztynie. – Zgodnie z wytycznymi EFS skierowaliśmy swoją ofertę do osób zaczynających naukę. Były one w pierwszej kolejności, na podstawie testu kwalifikacyjnej i rozmowy z doradcą zawodowym, rekrutowane na kurs. Dla pozostałych chętnych, za zgodą WUP, utworzyliśmy grupy na wyższym poziomie językowym.

 

Zajęcia prowadzą lektorzy Akademii Nauki w Olsztynie. Wojewódzki Urząd Pracy pozytywnie zweryfikował ich kwalifikację zawodowe i doświadczenie w nauczaniu języka obcego. Jest ich 11 i pracują pod nadzorem koordynatora merytorycznego Projektu.

 

Lekcje zaczęły się na początku grudnia i potrwaj do potrwają do końca października 2007 roku, z dwu miesięczną przerwą na wakacje. - W czasie zajęć lektorzy kładą nacisk na umiejętność mówienia. – Naszym celem jest nauczyć mówić – deklaruje I. Górski. – Pisanie, formułki gramatyczne czy nauka słówek pomagają nam w osiągnięciu tego celu. Nie są celem samym w sobie.

 

Akademia Nauki w Olsztynie wystąpi o dofinansowanie kolejnej edycji nauki języków. - Chcemy w ten sposób umożliwić uczestnikom Projektu EFS kontynuację nauki w następnym roku – zapowiada współwłaściciel Akademi – i przygotować ich do zdania egzaminu TELC. Standard ten jest wprowadzany przez Unię Europejską i jest respektowany przez wszystkie kraje członkowskie EU, w tym Polskę.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png