Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Cała Polska Czyta dzieciom, a ty? Olsztyn

Data publikacji: 
sob., 11/06/2011

Serdecznie zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim „Tygodniu Czytania Dzieciom”. Potrwa on od 29 maja do 5 czerwca 2011 i rozpocznie obchody Jubileuszu 10-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w którą zaangażowanych jest już ponad 6370 Koordynatorów i Liderów oraz ponad 2400 miejscowości w całym kraju.

W Olsztynie jak co roku głośno czytać będą dzieciom w szkołach podstawowych nr 1, 3, 22, 25, 30, 32, 101 oraz Absolwent; w przedszkolach nr 3, 4, 6, 10, 14, 21, 32, 34 oraz Nutka; w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Żołnierskiej 11C, salony zabaw Figlolandia i Małpi Gaj oraz w Akademii Nauki w Olsztynie, gdzie dzieciom czytać będą roboty zbudowane z klocków Lego. Akademia Nauki jako regionalny promotor kampanii kolportuje właśnie wśród nich plakaty, broszury i naklejki kampanii. Więcej o kampanii w Olsztynie można znaleźć na WWW.efektywna-nauka.pl.

Celem kampanii jest przypomnienie rodzicom o wielkim znaczeniu codziennego czytania dzieciom dla ich rozwoju i sukcesu. Przykłady działań podejmowanych przez organizatorów imprez OTCD promujących czytanie dzieciom można znaleźć na http://www.calapolskaczytadzieciom.pl

1 czerwca w Cieszynie odbędzie się Centralna Inauguracja X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i zarazem I Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego wspólnie z siostrzaną czeską Fundacją "Celé Česko čte dětem". Inaugurację poprowadzą piosenkarka Ewa Farna oraz dziennikarz Maciej Orłoś.

W symbolicznym miejscu, na moście granicznym łączącym Polskę i Czechy, przeczytana zostanie „Lokomotywa” J. Tuwima. Na tarasie Czytelni i Kawiarni Literackiej NOIVA w Czeskim Cieszynie, Goście Specjalni z Polski, Czech i innych krajów oraz delegacje dzieci podpiszą także proklamację programu „Cała Europa czyta dzieciom - „All of Europe Reads to Kids”, którego celem jest propagowanie głośnego czytania dzieciom w krajach europejskich.

Tegoroczny jubileuszowy Tydzień czytania dzieciom odbywa się pod hasłem:
„Czytanie łączy Europę”

Akademia Nauki w Olsztynie jest oddziałem największej w Polsce sieci edukacyjnej, która oferuje kursy szybkiego czytania, technik pamięciowych i kursy efektywnej nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akademia Nauki jest 2002 roku promotorem regionalnym kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, za co została wielokrotnie wyróżniona przez Fundację Zdrowia Emocjonalnego.

Osoby zainteresowane pakietami promocyjnym OTCD proszone są o kontakt z Akademią Nauki w Olsztynie na e-mail: olsztyn@efektywna-nauka.pl lub tel. (89) 521-87-45.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png