Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Bicie rekordu Polski w żonglowaniu przez Akademię

Data publikacji: 
pt., 09/08/2013

Rafał Sowiński, jeden z najlepszych w Polsce żonglerów, pobił w Olsztynie rekord Polski w żonglowaniu piłeczkami. Zrobił to w niedzielę 08 września 2013 r. w czasie Targów Edukacyjnych EraNova. Partnerem wydarzenia była Akademia Nauki kursy szybkiego czytania i technik pamięci.

 

Rafał Sowiński pseudonim artystyczny John-Anderson. Z wyróżnieniem ukończył pedagogikę cyrku w Toruniu „w dziedzinie specjalistycznych trików żonglowania piłkami, maczugami i obręczami”. Należy do czołówki najlepszych żonglerów w Polsce.

 

R. Sowiński Żonglować nauczył się w czasie kursu szybkiego czytania w Akademii Nauki w Olsztynie, gdzie zabawy piłkami stosowane są do wzmocnienia koncentracji. Żonglowanie ma także znaczenie terapeutyczne i poprawia dobre samopoczucie. Nikt bowiem nie widział smutnego żonglera;-)

 

Przed podejściem do bicia rekordu, John Anderson zaprezentował swoje umiejętności uczestnikom Targów. Żonglował piłeczkami i stick flowers-ami (widać je na fotce u góry). Punktualnie o 15.30 przystąpił do próby. Najpierw dla rozgrzewki pożonglował 4 piłkami, potem pięcioma. Następnie pod czujnym okiem kamery TVP Olsztyn wziął 6 piłkę. Pierwsza próba skończyła się niepowodzeniem. Przy drugiej jednak ustanowił rekord. Sześć rzucanych przez niego piłek dwukrotnie zrobiło pełną pętle w powietrzu. Sukcesem także skończyła się następna próba artysty z 7 piłkami. Od niedzieli rekord żonglowania wynosi 7 piłek.

 

Wydarzenie utrwaliła olsztyńska TVP i wyemitowała w niedzielnych wiadomościach 08 września br. Materiał poniżej. Kliknij zajawkę wiadomości poniżej.

 

Sponsorem wydarzenia była Akademia Nauki. - Rafał nauczył się żonglować na naszym kursie szybkiego czytania - mówi Ireneusz Górski szef Akademii Nauki w Olsztynie. - Żonglowanie jest wspaniałym ćwiczeniem na koncentrację. Z piłkami ćwiczą u nas wszyscy nasi kursanci w wieku od 6 do 80 lat!

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png