Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ale czad! Kurator Oświaty w Akademii

Data publikacji: 
sob., 23/09/2006

We wrześniu na antenie radia UWM FM rozpoczęła się akcja "OLSZTYN NIE ŚCIĄGA". Organizatorzy czyli Radio UWM FM oraz partnerzy tej imprezy: Kino Helios, Planeta 11, Akademia Nauki i Kuratorium Oświaty w Olsztynie liczą, że poprzez promowanie "dobrej praktyki" ściąganie przestanie być formą zdawania klasówek czy egzaminów.

Bazując jedynie na zdobytej przez siebie wiedzy można wiele osiągnąć - takie przesłanie towarzyszyć będzie wszystkim organizowanym akcjom skierowanym do gimnazjalistów i licealistów w Olsztynie. Akcja radia UWM FM ma uświadomić młodzieży, że ściąganie jest działaniem na własną szkodę. - Może dzięki nam ktoś zastanowi się, zanim sięgnie po "pomoce" - uważa Gosia Sadowska z radia UWM FM. - Kończysz studia i ktoś będzie od ciebie tej wiedzy wymagał. A ty jej nie masz. Chodzi o to, żeby grać fair.

Gosia za przykład podaje zachodnie szkoły. W języku angielskim nie ma słowa, które dosłownie oznacza ściąganie. Jest za to jego synonim - oszukiwać. No bo właśnie. Ściąganie to oszukiwanie. Nauczycieli, ale też siebie...

Patronat honorowy nad akcją objęła Kurator Oświaty Jolanta Gregorczuk.

- Zawsze pytam młodych ludzi, po co im takie ryzyko? - mówi Jolanta Gregorczuk. - Klasówka trwa 45 minut. Dla ściągających to 45 minut niepotrzebnego stresu.

Zapraszamy na czat z Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty Jolantą Gregorczuk! 27 września od 14.00 do 15.00 Pani Kurator weźmie udział w czacie internetowym na portalu wm.pl. Czat dotyczyć będzie akcji OLSZTYN NIE ŚCIAGA. Zapraszamy!

Organizatorzy czyli Radio UWM FM oraz partnerzy tej imprezy: Kino Helios, Planeta 11, Akademia Nauki i Kuratorium Oświaty w Olsztynie liczą, że poprzez promowanie "dobrej praktyki" ściąganie przestanie być formą zdawania klasówek czy egzaminów. Celem kampanii jest pokazanie postawy młodego człowieka , który jest pewny swojej wiedzy, ciężko pracuje zachowując się jednocześnie fair w stosunku do swoich kolegów z klasy i nauczyciela.

W szkole graj fair! Weź udział w akcji OLSZTYN NIE ŚCIĄGA. To propozycja dla gimnazjalistów i licealistów z Olsztyna.

27 września w Kinie Helios w Olsztynie odbędzie się test wiedzy ogólnej i pokaz filmu: "Kto Nigdy nie żył..." w reżyserii Andrzeja Seweryna. Rozwiązując test samodzielnie masz szanse na nagrody i potwierdzenie tego, że w szkole grasz fair i nie ściągasz, nie oszukujesz kolegów i nauczyciela. Twoja wiedza rzeczywiście jest Twoja!

Chcesz wziąć udział w akcji? Wyśli maila na adres radio@uwmfm.pl podając swoje dane, odeślemy szczegóły!

Uczestnicząca w seansie młodzież otrzyma znaczki z napisem OLSZTYN NIE ŚCIĄGA oraz upominki od sponsorów wydarzenia.

Imprezę wspierają, oprócz Kina Helios i Akademii Nauki w Olsztynie również Szkoła Nurkowania AQamania, Świat Pizzy/Bunkier Pub i Świat Bawełny, o akcji piszą też Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak, Gazeta Studencka i portal wm.pl.

tekst zaczerpnięty z serwisu http://www.wm.pl/

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png