Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia na Nocy Naukowców UWM

Data publikacji: 
sob., 28/09/2013

Akademia na Nocy Naukowców UWM. Tysiące zwiedzających, kilka stanowisk i relacja „na żywo” w Radio Olsztyn – tak w skrócie wyglądała Akademia w czasie Nocy Naukowców UWM, w piątek 27 września 2013 r.

 

Akademia Nauki kolejny raz wzięła udział w Nocy Naukowców UWM. Logo Akademii jako partnera Nocy było widoczne na wszystkich plakatach i materiałach promocyjnych. Akademia była także widoczna w czasie imprezy. Do swojej dyspozycji otrzymała cały hol biblioteki uniwersyteckiej, gdzie ustawiła swoje stanowiska. Na pierwszym dzieci budowały i programowały roboty Lego, a dokładnie małpkę grającą na bębenku. Dalej Akademia demonstrowała doświadczenia naukowe pt. Fizyka dla Smyka. Setki dzieciaków eksperymentowało z magnesami i (bez użycia rąk) wprawiały w ruch przedmioty na stole lub sprawiały, że długopisy czy globus unosiły się … w powietrzu.

W sali 104 biblioteki UWM Akademia Nauki przeprowadziła także warsztaty technik pamięci. Zgłosiło się na nie 60 osób. Można było dowiedzieć się jak w 15 minut nauczyć się 100 słówek w języku obcym, od razu zapamiętać imię i nazwisko nowo poznanej osoby, czy jak nauczyć się liczb złożonych z kilkudziesięciu cyfr np. nr rachunku bankowego albo rozszerzenia liczby ∏ (pi). Dla absolwentów kursów technik pamięci Akademii jest to normalna umiejętność. Ćwiczona na każdych zajęciach. Najlepsi, korzystając z technik pamięci, potrafią nauczyć się języka hiszpańskiego w 3 miesiące.

 

Najbliższy kurs technik zapamiętywania „Super Pamięć” rusza w Akademii 26. listopada br.

Ze stanowisk Akademii na Nocy Naukowców Radio Olsztyn przeprowadziło „na żywo” relację. Została ona wyemitowana o 18.36. Słuchacze Radia Olsztyn dowiedzieli się m.in., że na Noc Naukowców UWM przyszło 10 tysięcy odwiedzających i najwięcej z nich można było spotkać na stanowiskach Akademii Nauki w Olsztynie, gdzie budowali roboty Lego, sprawiali że przedmioty lewitowały w powietrzu, doskonalili pamięć.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png