Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia i Noc Naukowców UWM

Data publikacji: 
pt., 23/09/2011

Kilkaset osób wzięło udział w zajęciach Akademii Nauki w bibliotece UWM w czasie Nocy Naukowców zorganizowanej przez olsztyński uniwersytet.  Dorośli uczestniczyli w warsztatach technik zapamiętywania, a dzieci programowały i budowały roboty z klocków Lego.  Wszystko nagrywała olsztyńska TVP i Radio Eska.

IX Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbyły się w dniach 21-23 września 2011 roku. W ciągu trzech dni przeprowadzono ponad 160 różnego rodzaju pokazów, warsztatów, wykładów, konkursów i prezentacji. Ostatniego dnia impreza przekształciła się w Europejską Noc Naukowców. Nocne zwiedzanie i pokazy przeniosły się do biblioteki uniwersyteckiej oraz Olsztyńskiego Planetarum i Obserwatorium Astronomicznego.  Koncert Johny Portera ściągnął tłumy olsztynian. Gościem specjalnym Nocy był prof. Bogusław Wołoszański.

fot. dostepna na www.olsztyn24.pl

W holu głównym biblioteki w czasie Nocy Naukowców swoje stoisko miała Akademia Nauki. Odbywały się tam bezpłatne warsztaty budowy robotów z klocków dla dzieci. Dwa piętra wyżej w pięknej sali wykładowej trenerzy Akademii przeprowadzili warsztaty technik pamięci. Miejsca na oba warsztaty Akademii zostały błyskawicznie zarezerwowane przez internautów.  Warsztaty z robotyki „skończyły” się pierwszego dnia zapisów, natomiast na techniki pamięciowe  „zabukowano” 198 z 200 miejsc.

Imprezę relacjonowały lokalne media. Ekipa TVP 3 wielokrotnie odwiedzała stoisko Akademii aby sfilmować jaki 6 - 10 latki budują roboty. Dzieci chętnie wypowiadały się do kamery i prezentowały skonstruowanego przez siebie robota. Na ekranie komputera pokazywały dziennikarzom zbudowany przez siebie program i uruchomiały robota - krokodyla. Ten na „widok” ręki zamykał paszczę i głośno ryczał. Dzieci udzielały też wywiadu dziennikarce Radia Eska. Relacja została wyemitowana dzień później w sobotnich wiadomościach 24. września br. Zobacz to sam klikając http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/240911-godz-1830/5309650

Akademia Nauki była jednym ze współorganizatorów. Więcej zdjęć z Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki  można znaleźć na http://www.olsztyn24.com/galeria/1983-europejska-noc-naukowcow-2011.html?p=244963

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png