Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia i Noc Naukowców UWM

Data publikacji: 
pt., 28/09/2012

Noc Naukowców w bibliotece uniwersyteckiej w Olsztynie przyciągnęła tłumy odwiedzających. Głównie rodzin z dziećmi. Pokazy Akademii spotkały się z ich dużym zainteresowanie. Dzieci nie odstępowały stoisk budowy robotów z klocków Lego oraz pokazów Naukowych Fizyka dla Smyka. Dorośli natomiast tłumnie przybyli na warsztat technik pamięci.

Noc Naukowców odbyła się 28. września 2012 r. Uroczystego otwarcia dokonał nowy/stary Rektor o godz. 17stej. Chwilę potem tłumy ruszyły do środka biblioteki uniwersyteckiej i centrum konferencyjnego UWM w poszukiwania ciekawych pokazów i prelekcji przygotowanych przez firmy edukacyjne i naukowców z Olsztyna.Akademia Nauki w Olsztynie, podobnie jak rok temu,  była patronem Nocy i zapewniła 3 ciekawe wydarzenia:

- warsztaty budowy działających robotów z klocków Lego – tym razem dzieci w wieku od 5 do 12 lat zbudowały małpkę z kolorowych klocków Lego. Następnie wyposażyły ją w silnik, krzywki, koła zębate i zaprogramowały na ekranie komputera. Po naciśnięciu jednego klawisza, wszystkie małpki ożyły i zaczęły bębnić na bębenkach wydając przy tym wesołe okrzyki. Dzieci były wniebowzięte.

- pokazy naukowe Fizyka dla Smyka – profesor Pytalski wprowadził małych uczestników w magiczny świat nauki i magnesów. Jego mali asystenci wybrani z publiki sprawiali, że przedmioty … lewitowały. Unoszące się w powietrzu długopisy i globus były hitem pokazu. Dzieci miały także wiele radości wprawiając w ruch leżące na stole przedmioty lub bawiąc się śpiewającymi magnesami.

- prezentacja technik pamięci zgromadziła 100 osób. Głównie pracowników naukowych UWM, rodziców i studentów. Trener Akademii zdradził im kilka technik i sprawił, że uczestnicy szybko i łatwo zapamiętywali rozbudowane informacje. Okazało się, że nauczenie się 100 słówek w języku obcym w 15 minut jest możliwe. Mało tego, łatwe i do osiągnięcia przez każdego kto zna proste techniki pamięciowe oferowane na kursach Akademii Nauki w Olsztynie.

Stoiska Akademii odwiedzili także dziennikarze. Ciekawe materiały o Akademii można znaleźć m.in. na stronce internetowej RMF FM.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png